Kobiecość w marynarce

Marynarka jest jednym z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Świetnie sprawdza się zarówno w stylizacjach eleganckich, jak i bardziej awangardowych. Nic więc dziwnego, że wisi w prawie każdej szafie. Jednak niewłaściwy fason może zdeformować sylwetkę oraz zaburzyć proporcje.

Żakiety z szerokimi wyłogami, pagonami bądź dwurzędowym zapięciem będą najlepsze dla kobiet o sylwetce A. Takie modele poszerzają (dla przeciwwagi) górną część ciała. Jeżeli zależy Ci na wysmukleniu sylwetki, wybierz marynarkę o wąskich klapach bądź z tzw. kołnierzem szalowym. Duży rozmiar piersi idealnie prezentuje się w fasonie nisko zapinanym na jeden guzik. Z kolei panie z małym biustem mogą sobie pozwolić na kroje bardziej zabudowane orazte ze stójką.

Bardzo ważne jest taliowanie, które potrafi dodać sylwetce lekkości oraz odjąć kilka kilogramów. Oversizowe kroje bez zarysowanego wcięcia w talii dobrze prezentują się jedynie na modelkach z wybiegu. Przy wyborze marynarki zwróć uwagę na jej długość. Pamiętaj, że każda linia pozioma w najszerszym miejscu ciała jeszcze bardziej je poszerzy. Dlatego zadbaj, aby nic nie kończyło się na wysokości newralgicznych miejsc.

Marynarka jest wręcz niezastąpiona w sytuacjach, gdy „nie mamy co na siebie włożyć”. Wystarczy zestawić ją ze szpilkami, dżinsami i dowolnym T-shirtem. Taki zestaw daje nam nieskończenie wiele kombinacji. W sezonie jesiennym marynarki wracają do łask. Wytaliowane i dopasowane do sylwetki podkreślą atuty oraz wydobędą seksapil.

Do góry